0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Гасперини останува на клупата на Аталанта до 2024

Претседателот на италијанскиот фудбалски прволигаш Аталанта, Лука Перкаси, обелодени дека тренерот Џанпјеро Гасперини веќе потпишал нов договор со кој се обврзал на верност кон клубот до 2024 година, со можност за продолжување на соработката за уште една година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close