Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Галуп: Рејтингот на американското раководство зголемен во повеќе земји

Рејтингот на американското државно раководство во светот пораснал во првите шест месеци од претседателството на Џо Бајден, укажуваат резултатите од најновата анкета на Галуп спроведена во речиси 50 земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close