БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Галуп: Излезноста на претседателските избори во Бугарија до 9 часот е 3,5 отсто

Излезноста во Бугарија до 9 часот е 3,5 отсто, што е малку пониска од истиот период во првиот круг, изјави за БНР извршниот директор на Галуп интернешнал Балкан, Парван Симеонов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close