КултураКултура.Портал

Гала оперски концерт „Млади оперски надежи – Коста Трпков“ со студентите на ФМУ

Студентите од студиската програма по соло пеење на Факултетот за музичка уметност учествуваат на традиционалниот гала оперски концерт „Млади оперски надежи - Коста Трпков“ со оркестарот на Националната Установа Национална опера и балет под диригентско водство на Андреј Наунов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close