БизнисБизнис.СлајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

„Газпром“ ја прекина испораката на гас за Италија – проблем наводно е транспортот низ Австрија

„Газпром“ ни соопшти дека не може да ја потврди испораката на потребните количества за денеска, а како причина ја наведе неможноста за транспорт на гасот преку Австрија“, соопшти „Ени“, пренесе Радио Слободна Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close