БизнисБизнис.ПорталБизнис.Слајдер

„Газпром“ објави рекордно ниски резерви на гас во Европа и Украина

Резервите на гас во подземните складишта во Европа и Украина се на историски минимум, соопшти рускиот производител на гас „Газпром“. Повеќе од 70 отсто од волумените на гас, испорачани таму во текот на летната сезона, се испумпани од европските складишта, соопшти компанијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close