ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Гаврилита: Молдавија има историска можност да се приклучи кон ЕУ

Молдавија има „историска“ можност да се приклучи на Европска Унија, изјави денеска молдавската премиерка Наталија Гаврилита, додавајќи дека не треба само Украина да добие кандидатски статус

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close