0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ГАВИ: Појавата на сојот омикрон е показател на неправедната распределба на вакцините во светот

Меѓународната асоцијација за промоција на прифатлива и правична вакцинација во светот „Gavi Vaccine Alliance“, оцени дека појавата на новиот сој на коронавирусот - омикрон е показател за недостатокот на вакцини во многу делови од светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close