БалканДописници Свет

Вучиќ: Улицата нема да води политика, сè уште не сум го потпишал законот за експропријација

Српскиот претседател Александар Вучиќ во вонредното обраќање до јавноста вечерва изјави дека „улицата никогаш нема да води политика“ во Србија и додаде дека поранешната власт на Демократската партија одобрила геолошки истражувања во Рио Тинто во реонот на Лозница, каде што компанијата планира да отвори рудник за литиум, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close