БалканБалкан.Портал

Вучиќ: Странските сили ја уништија Југославија

Надворешниот фактор е клучот за уништување на Југославија. Ова го изјави српскиот претседател Александар Вучиќ, по повод денешниот 29 ноември, кој се смета за роденден на СФРЈ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close