БалканДописници Свет

Вучиќ: Сакам најблиски односи со Британија, но не давам да ме прават будала

Српскиот претседател Александар Вучиќ остро зборуваше за Велика Британија и другите западни земји, кои ги обвини дека секогаш ги поддржуваат косовските Албанци против Србите, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close