БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Вучиќ: Платите ќе се зголемат за 7-8 отсто, пензиите за 5,5 отсто, утре исплата на еднократна помош од 30 евра

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ синоќа најави зголемување на платите во наредната година од седум до осум отсто во јавниот сектор, зголемување на минималната плата за 9,4 отсто и на пензиите за 5,5 отсто, јави дописникот на МИА од Белград.

Back to top button
Close
Close