БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Вучиќ останува претседател на СНС до изборите во април

Претседателот на Српската напредна партија Александар Вучиќ одби да го прифати едногласниот предлог на сите членови на таа партија повторно да се кандидира како единствен кандидат за претседател на СНС, изјави една од потпретседателите на таа партија Ана Брнабиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close