БалканДописници Свет

Вучиќ: Нема да има разговори додека вооружените сили на Приштина не се повлечат од север

Вучиќ во Будимпешта посочи дека нема да има никакви разговори додека вооружените сили на Приштина не се повлечат од север и нагласи дека тоа е единственото решение.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close