БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Вучиќ и Путин ќе разговараат в недела

Српскиот претседател Александар Вучиќ в недела во 11 часот ќе разговара со рускиот колега Владимир Путин, како што им изјави самиот Вучиќ на новинарите, а главна тема ќе биде гасниот договор меѓу Србија и Русија, кој истече на 21 мај, за кој се шпекулираше под кои услови и дали Србија воопшто ќе може да набавува нови количества гас од Русија, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close