БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Вучиќ и Орбан го означија почетокот на работите на модернизација на пругата Суботица-Сегедин

-Пругата од Суботица до Сегедин ќе биде поврзана со брзата пруга од Белград до Будимпешта, најави Вучиќ, изразувајќи уверување дека може да се договори заедничко име за неа, да има српско име и унгарско презиме, или обратно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close