БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Вучиќ и Мицотакис во Софија разговараа за енергетската криза и европскиот пат на Србија

Соговорниците се согласија дека Европа минува низ една од најтешките енергетски кризи во историјата и дека заедничките проекти, како што е изградбата на гасната интерконекција меѓу Бугарија и Грција, претставуваат безбеден начин за стабилно снабдување со овој енергент, соопштија од прес службата на Вучиќ

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close