0_Македонија.ПорталПолитика

Вучиќ за РТС: Отворен Балкан има загарантиран успех, но ние никого нема да молиме

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Светскиот економски форум во Давос, зборувајќи за иницијативата Отворен Балкан и Северна Македонија, во интервјуто на РТС оцени дека Србија „со Северна Македонија има извонредни односи“, јави дописиникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close