БалканДописници Свет

Вучиќ за апсењето на поранешната државна секретарка во МВР Дијана Хркаловиќ и аферата Вељко Беливук

Српскиот претседател Александар Вучиќ се огласи синоќа во врска со апсењето на Дијана Хркаловиќ, поранешна државна секретарка во МВР, кога министер беше Небојша Стефановиќ, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close