БалканДописници Свет

Вучиќ: Законот за експропријација го вратив во Собранието поради лудо кратки рокови

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во вечерашното обраќање до јавноста изјави дека го вратил Законот за експропријација во Народното собрание поради „лудо кратки рокови“ и покрај тоа што тој не е неуставен, но посочи дека Законот за претседател му дава можност да го врати во Собранието доколку смета дека не регулира некоја област на соодветен начин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close