0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБалканДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Вучиќ го информирал Борел за разговорите со Ковачевски и Рама за присуство на Самитот на ЕУ-ЗБ

Српскиот претседател Александар Вучиќ телефонски разговараше со високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, при што го информирал за денешниот негов разговор со премиерите на Северна Македонија и Албанија, Димитар Ковачевски и Еди Рама посветен на претстојниот Самит ЕУ - Западен Балкан во Брисел, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close