БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Вулин најави купување на нови ракетни системи „Панцир“ од Русија

-Добивме Корнети (противтенковски ракетни системи). Добивме тенкови, оклопни транспортери и купуваме нови Панцири, изјави Вулин за време на разговорот со Шојгу.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close