0_Спорт.ПорталРакометСпортСпорт.Слајдер

Втор пораз на македонските ракометарки на Медитеранските игри

Македонската женска ракометна репрезентација го претрпе вториот пораз на Медитеранските игри, откако попладнево загуби од Србија со 26-18 (10-8) во рамки на второто коло во групата Б.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close