0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

Втор пораз на македонските кошаркари во мундијалските квалификации

Македонската машка кошаркарска репрезентација го претрпе и вториот пораз во квалификациите за пласман на Светското првенство, откако вечерва загуби на гостувањето во Киев од Украина со 61:78 (14:17, 16:17, 13:19, 14:29) во рамки на второто коло во групата Г.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close