0_Спорт.ПорталКошарка

Втор пораз на Куманово во БИБЛ лигата

Кошаркарите на Куманово го претрпеа и вториот пораз во регионалната БИБЛ лига, откако вечерва во рамки на 2. коло во групата А загубија на домашен терен од израелски Галил Елион со 87-96 (34-48).

Back to top button
Close
Close