КошаркаСпорт

Втор пораз на кошаркарите на „Бадел 1862“ во Јадранската суперлига

Кошаркарките на македонскиот вицешампион „Бадел 1862“ го претрпеа и вториот пораз во Суперлигата на WABA, откако вечерва загубија од „Војводина“ на гостувањето во Нови Сад со убедливи 79:55.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close