0_Спорт.ПорталРезултатиСпорт.СлајдерФудбал

Втор пораз за македонските фудбалерки во квалификациите за СП

Македонската женска фудбалска федерација вечерва во Скопје загуби од Австрија со 6:0.

Скопје, 21 септември 2021 (МИА) – Македонската женска фудбалска федерација вечерва во Скопје загуби од Австрија со 6:0.

Головите на Национална арена „Тодор Проески“ ги постигнаа Била (три), Ашуер (два) и Хобингер.

Ова е втор пораз за избраничките на селекторот Кирил Изов во исто толку натпревари во квалификациите за Светското првенство 2023, додека Австријките имаат максимални две победи.

Следниот натпревар „црвено-жолтите“ го играат на гостински терен со Летонија на 21 октомври. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close