БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Втор ден невреме во Грција, еден исчезнат на островот Евија

Невремето „Балос“ веќе втор ден создава проблеми во повеќе делови во Грција, на Евија во тек е потрага по исчезнат маж, а во Атина во сила се превентивни мерки, затворени јавни служби, училишта и градинки, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close