0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Второлигашот „Кит-го“ продолжува под името ФК „Пехчево“

Пехчевскиот фудбалски клуб „Кит-го“ во продолжението од сезоната во Втората лига ќе настапува под името ФК „Пехчево“, објави денеска клупското раководство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close