0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Втори меѓународни средби на дијализирани и трансплантирани пациенти, разменети искуства меѓу пациентите

Здружението на бубрежно болни граѓани „Нефрон“ денеска беше домаќин на  вторите меѓународни средби на дијализирани и трансплантирани пациенти во државата. Како што изјави претседателот на Нефрон Душко Ѓеоргиев, средбите имаат едукативен, стручен и има забавен дел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close