0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Вселенскиот патријарх Вартоломеј упати честитка до новиот македонски премиер Ковачевски

Неговата Божествена Сесветост, Патријархот Вартоломеј испрати пораки со честитки од името на Вселенската Патријаршија до новоизбраниот македонски премиер Димитар Ковачевски.

Скопје, 22 јануари 2022 (МИА) –  Неговата Божествена Сесветост, Патријархот Вартоломеј испрати пораки со честитки од името на Вселенската Патријаршија до новоизбраниот македонски премиер Димитар Ковачевски.
Неговата Сесветост на Ковачевски му посака плодотворна и успешна служба. см/ац/

Таг
Back to top button
Close
Close