Дописници СветСветСвет.Портал

Врховниот суд на САД ја намали надлежноста на Владата во борбата со климатските промени

Врховниот суд на САД денеска ги ограничи надлежностите на Агенцијата за заштита на животната средина да се бори со климатските промени а преку намалување на емисиите штетни гасови од електро-централите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close