СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Врховниот суд на Бразил ја отфрли тужбата на претседателот Болсонаро против врховниот судија Де Мораеш

Судијата на Врховниот суд, Диас Тофоли, го отфрли барањето на претседателот, тврдејќи дека опишаните факти „не носат докази, дури и минимални“ за кривичното дело

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close