Дописници МКДОпштински вести

Врнежи од снег на повисоките делови во Пијанечко-малешевскиот регион

Врнежи од снег денеска се забележани на повисоките места во Пијанец и Малешевија. Според информации на патници, но и од надлежните лица од „Македонија Пат", најмногу снег е регистиран на Граничниот премин Делчево - Станке Лисичково, додека со нешто послаб интензитет и во општините Пехчево и Берово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close