0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Врз основа на ангажманот со Скопје и Софија очекувам „зелено светло“ од ЕУ, изјави еврокомесарот Вархеји

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, денеска на прес-конференцијата за извештаите за земјите од Западен Балкан не даде дополнителни објаснувања за новинарите и повтори дека очекува до крајот на оваа година „зелено светло“ за преговорите со Северна Македонија и Албанија, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close