0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Вратен шампионскиот медал на Пиоли

Пиоли (56), кого многумина го сметаат за најзаслужен за првата шампионска титула на Милан по 2011 година, во понеделникот се пожали дека за време на прославата му бил украден медалот и замоли да му биде вратен, бидејќи е „единствениот кој го има“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close