БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Во 2020 година годишниот просек на издатоци на работодавач по вработен 545.015 денари

Годишниот просек на издатоци на работодавач по вработен во државава во 2020 година изнесува 545 015 денари, објави денеска Државниот завод за статистика. Најголем годишен просек на издатоци на работодавецот по вработен има во секторот Информации и комуникации и изнесува 958 664 денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close