0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Њу Делхи ќе бидат затворени училиштата една недела поради загадениот воздух

Градските власти на Њу Делхи издадоа наредба да бидат затворени училиштата една недела во главниот град на Индија поради големата загаденост на воздухот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close