СветСвет.Слајдер

Во Њу Делхи повторно зголемена концентрацијата на смог

Комбинацијата на фактори како што се емисиите на фосилни горива, прашината и временските услови го прават Њу Делхи најзагадениот главен град во светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close