0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Во јуни 277 одобренија за градење, од 550 планирани станови 388 се во Скопје

Во јуни годинава се издадени 277 одобренија за градење, што е за 13,4 проценти помалку во однос на јуни лани. Според издадените одобренија за градење, предвидената вредност на објектите изнесува 3 691 127 000 денари, што е за 19, 2 проценти помалку во однос на истиот месец од претходната година, објави денеска Државниот завод за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close