СветСвет.Слајдер

Во Јужна Африка можно е воведување на задолжителна вакцинација против Ковид-19

Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса  изјави дека властите размислуваат за задолжителна вакцинација против Ковид-19 за граѓаните на одредени работни места, поради зголемувањето на бројот на заболени, кои засега се поврзуваат со појава на новиот сој Омикрон

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close