ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Штип уапсен крадец фатен на дело

Полициски службеници од Полициската станица Штип, вчера го лишеле од слобода С.Д.(64) од Штип, бидејќи во 10.20 часот на ул.„Лески“ во Штип бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ од патничко моторно возило „застава“, соопштија од МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close