Дописници МКДОпштински вести

Во Штип за девет месеци против коронавирусот имунизрани 34.067 граѓани

Во Штип досега имунизирани се вкупно 34.067 граѓани, од кои најголемиот дел од Општина Штип, но и од целиот источен регион. Третата бустер доза ја примија 4.175 жители на Штип.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close