Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Во Штип дебата на тема „Образованието од Климента до денес“

Факултетот за образовни науки (ФОН) при Универзитетот „Гоце Делчев“-Штип денеска одржа дебата на тема „Образованието од Климента до денес“. Деканката на ФОН при УГД-Штип, Емилија Петрова-Ѓорѓова вели дека иако Климент творел во 11 век, сепак меѓу неговото време и денес се случувале многу нешта на овие простори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close