БалканДописници Свет

Во шест области во Бугарија попишани над 50 отсто од населението

Вкупно 3.244.750 државјани на Бугарија сами се попишале онлајн или биле регистрирани од попишувачи. Попис е извршен во 1.652.935 домови, покажуваат податоците на Националниот институт за статистика на Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close