ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Швајцарија референдум за пензиската реформа

Швајцарците на денешниот референдум треба да се изјаснат за контроверзната пензиска реформа за која Владата тврди дека е од суштинско значење за спас на системот и вклучува предлог за зголемување на старосната граница за пензионирање на жените

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close