ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Швајцарија потврдени три случаи на заразени со сојот омикрон

-Резултатот е потврден со секвенционирање на вирусот, изјави денеска портпаролката на сојузната канцеларија за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close