БалканСвет.Слајдер

Во Хрватска од нива украдени четири тони пченки

Невообичаена кражба се случила во вараждинската жупанија во Хрватска, каде што биле украдени околу четири тони пченка од нива меѓу Капела Подравска и Велики Буковац, објави полициската управа во Вараждин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close