БалканСвет.Слајдер

Во Хрватска лани биле регистрирани над 16.000 земјотреси

На меѓународната конференција „Управување со катастрофи“, што се одржа во Сплит сеизмологот Крешимир Кук нагласи дека минатата година се регистрирани повеќе од 16 илјади земјотреси во Хрватска, а како најактивни сеизмолошки подрачја ги посочи Далмација и поширокото подрачје на Загреб и на Риека.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close