ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Хаг уапсени околу 50 демонстранти кои упаднаа во зградата на ОЗХО

Холандската полиција денеска уапси околу 50 демонстранти, кои го пробија обезбедувањето и упаднаа во зградата на Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОЗХО) во Хаг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close